Sosyal Medya

Sosyal Medya Hizmetleri
Etiler Web Tasarım / Sosyal Medya

Sosyal Medya Hizmetleri

Sosyal Medya Danışmanı

Sosyal Medya Danışmanlığı, Facebook, Twitter, Instagram, Gplus, Linkein gibi sosyal medya olarak tabir edilen bu sosyal paylaşım sitelerinde sizlere profesyonel olarak hizmetler sunmaktayız. Facebook’da marka sayfası oluşturma, sayfa beğenisi arttırma, mağaza şablonu ekleme ve ürünlerinizi ekleme, yerel işletme tanıtımı, ürün satışı video ve görsel içerik paylaşımı, Facebook reklam yönetimi gibi sosyal medya danışmanlığı sunmaktayız. Aynı zamanda Instagram sayfa oluşturma, ticari hesap açma, takipçi arttırma, ürün satışı ve paylaşılan ürünlerin beğeni kazanması, marka ve ürün bazlı kurumsal lansmanlar vermiş olduğumuz instagram hizmetleri arasında yer alıyor.

Twitter’da kurumun görsel ve video paylaşımı, zaman odaklı çalışma felsefesi ile sizlere sosyal medyada tam anlamıyla kaliteli ve profesyonel bir hizmet sunuyoruz. Organik takipçilerle satışlarınıza destek olurken markanızın geniş kitlelere ulaşmasını tam anlamıyla sağlıyoruz. Bunlar dışında Google Adwors reklam yönetimi uygun anahtar kelimede vermiş olduğunuz reklamın hem daha düşük maliyete hem de daha çok yayınlanmasını sağlıyoruz. Böylece az parayla çok iş yapmış oluyoruz. Sosyal medya danışmanlığı ve profesyonel bir sosyal medya danışmanlık hizmetleri için etiler web tasarım sizin için en doğru adres olarak karşınıza çıkıyor.  Markanızın doğru anahtar kelimeler, akılda kalan görseller, etkileyici animasyonlar ile hedef kitleye varmasını istiyorsanız siz de etiler web tasarımın Sosyal medya danışmanına başvurun.

Sosyal Medya Hakkında ?

Sosyal Medya beklide bu kelimeyi son birkaç senedir hemen hemen sürekli duyar olduk. Aslına bakılırsa sadece duymakla da kalmıyoruz hayatımızın hemen hemen her anını sosyal medya ile geçiriyoruz. Bazen evdeyken bazen işteyken bazen yoldayken bazen yatmadan önce dediğimiz gibi sosyal medya ile tamamen iç içe geçmiş durumdayız. Peki nedir bu sosyal medya tam olarak ve hayatımıza nasıl giriverdi böyle apansızca.

sosyal medya danışmanı

sosyal medya danışmanı

Sosyal medya 2000 li yılların başlarında web 2 teknoloji ile msn den geçiş süreci sonrasında başladı. Tagged ve hi5 gibi arkadaşlık sitelerinden bu günlere gelindi. Önce amiral gemisi olarak Facebook ortaya çıktı. İnsanlar arasında hızla ve kısa sürede yayılan Facebook özellikle eski arkadaşları bulma ve kişilerin düşüncelerini paylaşma,  konum bildirme gibi özelliklerle hayatımıza girdi.

Ardından Twitter geldi. 140 karakterle his ve düşüncelerimizi, anımızı paylaşır olduk. Bunları peşi sıra Instagram takip etti. Fotoğraf paylaşımı olarak ortaya çıktı daha sonra video ve anlık iletiler, konum bildirme gibi özelliklerle gelişti. Tabi sosyal medya sadece bu üç uygulamadan ibaret değil ancak dünyada ve ülkemizde bu üç uygulama en çok kullanılan ve en fazla popüler olan sosyal ağlar içerisinde ön plana çıkıyor.

 Sosyal Medya Danışmanı Kimdir ?

Sosyal medya ile web tasarımı aslına bakılırsa eş zamanlı gelişmeler gösterdi. İnsanlar firmalarını ve ürünlerini daha geniş kitlelere sunabilmek ve satışlarını arttırabilmek adına bu sosyal mecrayı ticarileştirdi. Aslına bakılırsa çıkış amaçlarında böyle bir durum yoktu. Facebook’da açılan mağazalar, Twitter’da paylaşılan ürünler, Instagram’da gene ürün ve fiyat paylaşımları ile sosyal ağ ticari bir merkez haline geliverdi.

Öncelik eğlence ve sosyalleşme iken kurumsal marka lansmanı, ürün tanımı, bildiri merkezi haline gelen bu sosyal ağlar zamanla profesyonelleşerek tamamıyla ticari faaliyet alanları içerisinde yer almaktadır. Durum böyle olunca bu marka ve firmaların sosyal medya danışmanı ve danışmanlığı gibi hizmetlere ihtiyaç göstermeye başladı. Çünkü bir firma sahibi gün içinde düzenli olarak Facebook, Twitter, Instagram gibi alanlarda paylaşım yapma, beğeni kazanma, takipçi kasma gibi durumlara ayıracak hem vakti yoktu hem de bilgisi. Böylece Sosyal medya danışmanı günümüzde artık tam anlamıyla bu işleri profesyonel şekilde yürüten ve markalara hizmet sunan bir meslek haline geldi.

Sosyal Medyada Ticari Faaliyetler

Peki sürekli ağzımızda olan ve elimizden düşmeyen akıllı telefonlar ile yaptığımız bu serüvende sosyal medyayı ne şekillerde kullanıyoruz. Temel olarak bakınca Facebook genelde arkadaşlık olarak karşımıza çıkıyor. Tabi bunun dışında, kişiler düşüncelerini paylaşma anlamında kullanıyor. Bunlar dışında Facebook’daki yeni mağaza vb uygulamalar ile markaların ürünlerini satış mecrası olarak da tam anlamıyla hizmet sunuyor. Facebook’da bir mağaza açarak ona cinsiyet, hedef kitle, konum, ilgi alanları gibi opsiyonlar sunarak reklam verme hizmeti bugünlerde en popüler uygulamalardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Yerel işletmenizin tanıtımı bazlı reklamlar, ürün tanıtımı ve satışına yönelik reklamlar, sayfa beğenisine yönelik reklam Facebook’daki ticari faaliyetlerin başında yer alıyor. Tabi bunları sosyal medya danışmanı yada sosyal medya danışmanlık hizmeti veren kişi ya da kurumlar profesyonel şekilde gerçekleştiriyor.

Twitter, genelde düşüce paylaşımı çok daha az görsel ve video paylaşımı, Instagram ise fotoğraf ve video paylaşımı ile ürün satışı mağaza tanıtımı hizmet sunumu gibi alanlarda fazlasıyla kullanılıyor. Bunlar dışında ülkemizde pek yaygın olamayan ama dünya genelinde kullanılan Gplus var. Gplus Google kaynaklı bir sosyal mecra diğer üç grupta bulunan özellikleri bünyesinde barındırıyor. Linkein marka ya da kişilerin bilgi ve becerilerini profesyonel olarak sunduğu bir başka sosyal ağ. Türkiye’de kullanımı giderek artarken iş görüşmelerinde ve iş alımlarında da faydası yadsınamayacak kadar oldukça fazla. Sosyal medya günümüzde saymış olduklarımızla ve saymadıklarımızla oldukça hızlı şekilde hayatımızı kapsıyor artık bir yemek yerken fotoğrafını çekip isntagram’a atıyoruz veya konumu Facebook’da paylaşıyoruz. Yerle ilgili fikirlerimizi Twitter’da beyan ediyoruz. Neredeyse her anı dijital ortama taşıyoruz. Bu sayılan sosyal mecralara giderek popülerleşen 2 ağ daha var biri Swarm konum paylaşımı diğeri ise Pinterest ürün pinleme ve paylaşımı.

Hepimiz o kadar çok sosyal medyada zaman geçiriyoruz ki kişi ve markalarda reklamlarını bu ağlarda paylaşıyor amaç hedef kitleye bu kanal ile ulaşıp ona kendi hizmetini tanıtıp satmak . Sosyal medya danışmanı, bu hedef kitle ve marka arasındaki en büyük köprüyü kuran kişi oluyor. Çünkü eğer sosyal medya danışmanı gibi kişi ya da kurum yoksa bu hizmetleri profesyonel şekilde almanız tam anlamıyla mümkün değil. Sosyal medya danışmanı her sosyal ağda farklı satış ve pazarlama taktikleri ile markanızın lansmanını ve ürün satışlarını sizlere tam anlamıyla gerçekleştiriyor.

Sosyal Medyada Reklam Ne kadar Etkili ?

Özellikle Sosyal medyada reklam denilince akla ilk glen sosyal mecra Facebook. Çünkü daha öncede belirttiğimiz gibi en geniş kitleye ulaşabilme ve reklam çeşitliliği bakımında en zengin sosyal ağ Facebook. Ürün bazlı reklamlar, yerel işletme tanıtımları, sayfa beğenisi, video tanıtım, ilgi alanı bazlı tanıtımlar, etkinlik oluşturma, mağazanıza reklam verebilme imkanı vb birçok özellik Facebook’da yer alıyor. Yapılan araştırmalar sonucunda mobil cihazlara yönelik verilen reklamların klasik masaüstü bilgisayarlardan çok daha etkili olduğu orataya çıkıyor. Çünkü insanlar her an sosyal medyayı akıllı telefon yada tabletlerinden takip edebiliyor. Bu sebeple reklamların mobil cihazlara yönelik olması büyük önem arz ediyor. Bunu dışında bu mobil cihazlara yönelik hazırlanan uygun ve profesyonel görsellerde sosyal medya danışmanı tarafından sağlanması tam anlamıyla başarıya ulaşmada önemli bir madde olarak karşımıza çıkıyor.

Bir diğer reklam alanı Instagram özellikle Facebook’un Instagram’ı satın almasıyla aynı panelden Instagram’a da reklam vermeniz mümkün ancak harici sadece Instagram sayfanızdan da ürün bazlı reklam çıkışları yapabilirsiniz. Instagram reklamları genelde Facebook ile kombin yani eş zamanlı uygulandığından daha başarılı olduğu gözleniyor. Harici reklamların başarı oranı oldukça düşük hem de maliyet bakımından da fazla bir yük getiriyor. Instagram’da daha çok Sosyal medya danışmanı nın uzmanlığı çerçevesinden uygun hashtag kullanımı ile hedef kitleye ulaşmanız mümkün belki de Instagramın en güzel ve bedava uygulamalarından biri de bu olarak karşımıza çıkıyor.

Twitter’reklam konusunda bunlara göre çok çok zayıf yani 2017 Ocak itibariyle reklam verme uygulamasını Dünya’ya duyurdu. Ancak halen gelişmesi ve kat etmesi gereken çok yol var. Twitter’da uygun hashtag ve takipçi ile markanızın tanıtımında başarı oranınız  yüksek tabi ki bir sosyal medya danışmanı ile bunları sağlayabilirsiniz.